On the Field

Entrants – On the Field

Grouped by Marque and class, the entries are sorted by year and model. Review the list frequently to help you to keep up with your “People’s Choice” and “Class” competition. Check out the gallery of registered cars and bikes when photos and descriptions are included in the registration.

EntrantHometownClassYearMakeModel
Gary DavisGig Harbor, WAAH-011955Austin-Healey100
Rob WestcottBellevue, WAAH-011955Austin-Healey100
Harry Watson`Coquitlam, BCAH-011956Austin-Healey100
Victor GalbraithQuesnel, BCAH-021957Austin-Healey100-6
Nathan ThomasSeattle, WAAH-021957Austin-Healey100-6
Lois BuhmanNewcastle, WAAH-021959Austin-Healey100-6
Cynthia YarnoClarkston, WAAH-021959Austin-Healey100-6
Bruce JacksonKenmore, WAAH-021960Austin-Healey3000
Mark TomlinsonChelan, WAAH-021960Austin-Healey3000
Patrick LayhonUnion, WAAH-021962Austin-Healey3000
Tom LindbergMount Vernon, WAAH-031963Austin-Healey3000
Lyman BradleySumas, WAAH-031966Austin-Healey3000
Xavier LambarriSnohomish, WAAH-031967Austin-Healey3000
Bruce BarrettIssaquah, WAAH-031967Austin-Healey3000
Terry BrunnerLynden, WAAH-031967Austin-Healey3000
TJ LarrickMount Vernon, WAAH-041958Austin-HealeySprite
Brin HamiltonIssaquah, WAAH-041959Austin-HealeySprite
Brin HamiltonIssaquah, WAAH-041960Austin-HealeySprite
Kelly WoodPortland, ORAH-041967Austin-HealeySprite
Paul BeckerPort Hadlock, WAAM-012001Aston MartinDB7
Keith BrownWoodinville, WAAM-012006Aston MartinDB9
Thomas EvertsMercer Island, WAAM-012007Aston MartinV8
Walt CarrelSammamish, WABE-011926Bentley6½ Litre
Gary MadsonKirkland, WABE-011952BentleyMark VI
Keith BrownWoodinville, WABE-022020BentleyBentadyga
Al FenstermakerSammamish, WAJA-011954JaguarXK120
Kurt JacobsonTacoma, WAJA-011954JaguarXK120
Kent HarbidgeMountlake Terrace, WAJA-011954JaguarXK120
John HolmesKenmore, WAJA-011956JaguarXK140
Matt BoswellSeattle, WAJA-011959JaguarXK150
Jeremy KatzSeattle, WAJA-021965JaguarE-Type
Craig CootsonaTacoma, WAJA-021968JaguarE-Type
John BlackburnEnumclaw, WAJA-021969JaguarE-Type
Bob YatesClinton, WAJA-021970JaguarE-Type
Brian MellisWest Kelowna, BCJA-021971JaguarE-Type
Jim ThompsonSeattle, WAJA-021971JaguarE-Type
Brian CaseKent, WAJA-021973JaguarE-Type
William BuegelHansville, WAJA-032016JaguarF-Type
George LeflerHansville, WAJA-032021JaguarF-Type
David O’MorchoePoulsbo, WAJA-031987JaguarXJS
Greg HoltKenmore, WAJA-031988JaguarXJS
Katherine GunalSeattle, WAJA-031992JaguarXJS
John LunbeckEverett, WAJA-031994JaguarXJS
Danny LisaTulalip, WAJA-031994JaguarXJS
Jeffrey GrovesPort Townsend, WAJA-031995JaguarXJS
Richard SeelingerPoulsbo, WAJA-032011JaguarXK
Doug JacksonSeattle, WAJA-031998JaguarXK8
Donald TysorEverett, WAJA-031998JaguarXK8
Wally CroasdillEdmonds, WAJA-031999JaguarXK8
Jeffrey EisensteinFall City, WAJA-041963JaguarMark 2
Roderick JeffersonSeattle, WAJA-041987JaguarXJ12
Eric AasnessTukwila, WAJA-041976JaguarXJ6
Bill HolmesMountlake Terrace, WAJA-052018JaguarXF
Ray PapineauBothell, WAJA-061957JaguarXKSS
Rob CollinsKenmore, WALO-011954LotusMark VI
Mark GleasonVashon, WALO-021965LotusElan
Victor SmithFriday Harbor, WALO-021969LotusElan
Jeffrey EisensteinFall City, WALO-021970LotusElan
Jeff PalmerTacoma, WALO-031977LotusEsprit
Clayton ProwEverett, WALO-042007LotusElise
Corey StoutWoodinville, WALO-042011LotusEvora
Jason WineKenmore, WALO-042012LotusEvora
Troy WoodardSeattle, WALO-042008LotusExige
Jamie EklundOlympia, WALR-011951Land RoverSeries I
Richard GilliverKent, WALR-011967Land RoverSeries IIA
Jamie EklundOlympia, WALR-011967Land RoverSeries IIA
Philip BookoutWoodinville, WALR-011971Land RoverSeries IIA
Bruce FranklinPortland, ORLR-011973Land RoverSeries III
Scott StewartLake Stevens, WALR-011974Land RoverSeries III
David GoodsonBellvue, WALR-021967Land RoverSeries IIA
Steve NeubauerLake Tapps, WALR-042008Land RoverDiscovery
Matt BoswellSeattle, WALR-042004Land RoverDiscovery II
Whitney EvansKirkland, WALR-042005Land RoverLR3
Matt BoswellSeattle, WALR-052012Land RoverRange Rover
Whitney EvansKirkland, WALR-052021Land RoverRange Rover
Kerry KnestisSeattle, WAMC-011966BSAA65
Kerry KnestisSeattle, WAMC-011968BSAB44
Damon ChesterfieldAuburn, WAMC-011965Royal EnfieldInterceptor
Mark MayShoreline, WAMG-011947MGY-Type
Bob KampasBothell, WAMG-021947MGTC
Larry SteeleKenmore, WAMG-021948MGTC
Carl HarringtonEdmonds, WAMG-031952MGTD
Bob AndrewsSeattle, WAMG-031953MGTD
Anthony D’AcquistoTracyton, WAMG-031953MGTD
Robert TremonteMonroe, WAMG-041954MGTF
John RamseyTacoma, WAMG-051956MGMGA
Sherilynn CaseyOlympia, WAMG-051959MGMGA
Daniel HendrickEdmonds, WAMG-051959MGMGA
Mike RyanRenton, WAMG-051959MGMGA
Alan NegrinKirkland, WAMG-051960MGMGA
Matt BoswellSeattle, WAMG-051962MGMGA Mark II
Dennis FagenWoodinville, WAMG-051962MGMGA Mark II
Daniel KaylorSeattle, WAMG-061965MGMGB
Michael McNivenSeattle, WAMG-061966MGMGB
Bill ClemansLake Stevens, WAMG-061972MGMGB
Ralph YinglingMonroe, WAMG-061973MGMGB
Jay GlennAuburn, WAMG-061973MGMGB
Robert TremonteMonroe, WAMG-061974MGMGB
Michael NelsonBothell, WAMG-071975MGMGB
Brian MacMillanEverett, WAMG-071978MGMGB
Bruce JohnstoneBothell, WAMG-071978MGMGB
Elroy ChristensonSeattle, WAMG-071978MGMGB
Phil ShaveOlympia, WAMG-071980MGMGB
Jim SandersSeattle, WAMG-081967MGMGB GT
Matt BoswellSeattle, WAMG-081969MGMGB GT
Tom OconnellCovington, WAMG-081972MGMGB GT
Tom CapobiancoSeattle, WAMG-081973MGMGB GT
Lee OrphanBonney Lake, WAMG-081974MGMGB GT
Mike LeeseMonroe, WAMG-081974MGMGB GT
Rick LenWoodinville, WAMG-091980MGMGB
Kevin SummersStanwood, WAMG-101969MGMGC GT
Hank FarrSeattle, WAMG-111971MGMidget
Dan BirkemeierSeattle, WAMI-011965MiniMark I
Steve GayWoodinville, WAMI-011967MiniMark I
George ThompsonSeattle, WAMI-021976MiniMark III
Ed SauerEverett, WAMI-021980MiniMark IV
Sam HsiehSnohomish, WAMI-021998MiniMark VII
Peter LarsenVashon, WAMI-031974MiniInnocenti
Gordon RawsonSeattle, WAMM-011953Morris Minor1000
Tom MohleBrier, WAMM-011958Morris Minor1000
Tom MohleBrier, WAMM-021959Morris Minor1000
Owen BubbVancouver, BCMO-011970Morgan4/4
Win MuehlingSurrey, BCMO-021986MorganPlus 8
Larry VandermayOlga, WAMO-021998MorganPlus 8
Eric GlomstadBremerton, WAMT-011957Nash MetropolitanSeries III
Martin LaumbSedro Woolley, WANM-012002MINICooper
Katherine GunalSeattle, WANM-012002MINIHatchback
Carol StockTacoma, WANM-022014MINICabriolet
Ron CarignanOlympia, WANM-022013MINIRoadster
Laura SandersSeattle, WANM-032016MINICountryman
Brian McLeanIssaquah, WARR-011971Rolls-RoyceSilver Shadow
Matt BoswellSeattle, WARR-011948Rolls-RoyceSilver Wraith
Jim ClarkShoreline, WASU-01965SunbeamTiger
Bill ClemansLake Stevens, WASU-011962SunbeamAlpine
Dick SandersKent, WASU-011966SunbeamAlpine
Dave DunnHansville, WASU-021965SunbeamTiger
Chris WilliamsCorbett, ORSU-021965SunbeamTiger
Matthew HummelEverett, WASU-021966SunbeamTiger
Sam ClarkBurnaby, BCSU-021966SunbeamTiger
Kevin JewellWoodinville, WASU-021967SunbeamTiger
Budd BennionShoreline, WASU-031960HillmanHusky
Guy FaussettSnohomish, WASV-011937AustinSeven
Brin HamiltonIssaquah, WASV-011959Austin-HealeySprite
Dave CooperRedmond, WASV-021973JensenCooper
Gary MadsonKirkland, WASV-021967Marcos1800
Mike GraceNewberg, ORTR-011954TriumphTR2
Ed MedemaMukilteo, WATR-011957TriumphTR3
Sherilynn CaseyOlympia, WATR-011959TriumphTR3A
Eric GlomstadBremerton, WATR-011962TriumphTR3B
Patti AramburuFederal Way, WATR-021965TriumphTR4A
Bruce EskebergBow, WATR-021967TriumphTR4A
Colin ThomsonIssaquah, WATR-031968TriumphTR250
Dennis BaxterRidgefield, WATR-031968TriumphTR250
Ray BishopSammamish, WATR-031968TriumphTR250
Cory VolkertNormandy Park, WATR-041969TriumphTR6
Thor WickstromEdmonds, WATR-041969TriumphTR6
Robert TremonteMonroe, WATR-041971TriumphTR6
Bob YatesClinton, WATR-041973TriumphTR6
John ShawGig Harbor, WATR-041973TriumphTR6
Kay FranklinBrier, WATR-041973TriumphTR6
Mary HoganStanwood, WATR-041973TriumphTR6
Stephen HubbardKent, WATR-041973TriumphTR6
Al LacyMukilteo, WATR-051974TriumphTR6
Glenn CooperKirkland, WATR-051975TriumphTR6
Nick HarveyLake Forest Park, WATR-051975TriumphTR6
Mark RogersLake Tapps, WATR-051975TriumphTR6
Jeff PayneSammamish, WATR-051976TriumphTR6
Jeff KaseburgBonney Lake, WATR-051976TriumphTR6
Bill HolmesMountlake Terrace, WATR-051976TriumphTR6
Jim DineenBainbridge Island, WATR-061979TriumphTR7
Steve KnudsonSeattle, WATR-061980TriumphTR8
Bill HarperClinton, WATR-061980TriumphTR8
Brad RaynorEverett, WATR-061980TriumphTR8
Tom SaulOlga, WATR-061980TriumphTR8
Larry IngersollAuburn, WATR-061980TriumphTR8
Andrew LoehrSequim, WATR-071964TriumphSpitfire
Steven NelsonAuburn, WATR-071971TriumphSpitfire
Jeromy RewShoreline, WATR-071979TriumphSpitfire
Jim DineenBainbridge Island, WATR-081967TriumphGT6
David RowntreeEverett, WATR-081970TriumphGT6+
Scott MarquisOlympia, WATR-091961TriumphItallia
Lee CunninghamChilliwack, BCTR-091973TriumphStag
Mark GreenfieldBonney Lake, WATR-091973TriumphStag
Mike BlaisdellGrapeview, WATR-091973TriumphStag
Gene BuzzelliCovington, WATV-011974TVR2500M
Dale CannavanMarysville, WATV-011996TVRChimaera
(Visited 5,163 times, 6 visits today)