On the Field

On the Field

Grouped by Marque and class, the entries are sorted by year and model. Review the list frequently to help you to keep up with your “Best in Class” competition. Check out the gallery of registered vehicles where photos and vehicle descriptions were included in the registration.

277 Entrants ClassYearMakeModel
Rob WestcottBellevue, WAAH-011955Austin-Healey100 BN1
Mark TomlinsonStanwood, WAAH-011956Austin-Healey100 BN2
John CampbellWoodinville, WAAH-011956Austin-Healey100 Le Mans
Darin BrownVashon Island, WAAH-021959Austin-Healey100-6 
Lois BuhmanNewcastle, WAAH-021959Austin-Healey100-6 
Mike PelanEast Wenatchee, WAAH-021959Austin-Healey100-6 
Bruce TaylorDeming, WAAH-021959Austin-Healey3000 Mk I BN7
Bruce JacksonKenmore, WAAH-021960Austin-Healey3000 Mk I 
Pat LayhonUnion, WAAH-021962Austin-Healey3000 Mk III 
David BatchelderSeattle, WAAH-021963Austin-Healey3000 Mk III BJ7
Rick ReamGig Harbor, WAAH-031964Austin-Healey3000 Mk III BJ8
Lyman BradleySumas, WAAH-031966Austin-Healey3000 Mk III BJ8
Bruce BarrettIssaquah, WAAH-031967Austin-Healey3000 Mk III
John SnappEverett, WAAH-031967Austin-Healey3000 MK III
Norm DupuisSammamish, WAAH-031967Austin-Healey3000 Mk III
Alex LawrenceRedmond, WAAH-031967Austin-Healey3000 Mk III 
Kenneth NelsonKirkland, WAAH-031967Austin-Healey3000 Mk III 
Les PenningtonKenmore, WAAH-031967Austin-Healey3000 Mk III 
Bruce GoodrichSuquamish, WAAH-031967Austin-Healey3000 Mk III Phase II
Ben LaineArlington, WAAH-041959Austin-HealeySprite 
Brin HamiltonIssaquah, WAAH-041959Austin-HealeySprite 
Martin DabrowskiMarysville, WAAH-041959Austin-HealeySprite 
Mary HosickVashon Island, WAAH-041959Austin-HealeySprite 
Aiden DohertyNorth Bend, WAAH-041960Austin-HealeySprite 
Brin HamiltonIssaquah, WAAH-041960Austin-HealeySprite 
Heather O’BrienBellevue, WAAH-041960Austin-HealeySprite 
Julio CastroSeattle, WAAH-041960Austin-HealeySprite 
Bradford BoswellSeattle, WAAH-041960Austin-HealeySprite AN5
Mike BargaTracyton, WAAH-041961Austin-HealeySprite Mark 1
Philip SarikasBeaverton, ORAH-041967Austin-HealeySprite 
Steve DrewSnohomish, WAAH-041968Austin-HealeySprite 
James RobinsonLake Tapps, WAAH-041969Austin-HealeySprite 
Paul BecckerPort Hadlock, WAAM-012001Aston MartinDB7 Vantage 
Stephen AndersonKirkland, WAAM-012003Aston MartinDB7 DB AR1
Mike RussoWoodinville, WAAM-012005Aston MartinDB9 
Keith BrownWoodinville, WAAM-012006Aston MartinDB9 
Tim MorganSeattle, WAAM-012012Aston MartinV12 Vantage 
James DuffusSeattle, WAAM-012015Aston MartinV8 Vantage Roadster
Brian RohrbackKirkland, WABE-011939BentleyDerby All-Weather
Terry McMichaelMukilteo, WABE-011947BentleyMK VI James Young Coupe
Gary MadsonKirkland, WABE-011951BentleyMark VI 
Keith BrownWoodinville, WABE-022005BentleyArnage TT 
Kevin HamiltonDuvall, WABE-022007BentleyContinental GT
Kenneth WoolcottSeattle, WABE-022010BentleyAzure T
Ehab SahawnehRenton, WAJA-011950JaguarXK 120 
Paul MascuchParma, IDJA-011952JaguarXK 120 OTS
Jason WilcoxKirkland, WAJA-011953JaguarXK 120 FHC
Jeral GodfreyMukilteo, WAJA-011954JaguarXK 120 
Kent HarbidgeMountlake Terrace, WAJA-011954JaguarXK 120 
Kurt JacobsonTacoma, WAJA-011954JaguarXK 120 OTS
Ben BrownBothell, WAJA-011954JaguarXK 120 Special Equipment
John HolmesKenmore, WAJA-011956JaguarXK 120 
John TaylorCoeur d’Alene, IDJA-011956JaguarXK 140 Roadster
Guy BoswellMukilteo, WAJA-011958JaguarXK 150 Drophead Coupe
Glen ReadEdmonds, WAJA-011958JaguarXK 150 S
John HolmesKenmore, WAJA-011959JaguarXK 150 FHC
Chris EsemanBainbridge Island, WAJA-021966JaguarE-Type OTS
Marwan KashkoushSeattle, WAJA-021966JaguarE-Type OTS
Carollyne CobyKirkland, WAJA-021967JaguarE-Type FHC
Lynn GardnerBoise, IDJA-021968JaguarE-Type OTS
John BlackburnEnumclaw, WAJA-021969JaguarE-Type 
Stephen SykoraHillsboro, ORJA-021970JaguarE-Type 
Will HumistonPort Hadlock, WAJA-021970JaguarE-Type OTS
David LeVanTacoma, WAJA-021971JaguarE-Type Series III V12 2+2
Brian CaseKent, WAJA-021973JaguarE-Type 2+2 V12
David AdelsmanBuckley, WAJA-031986JaguarXJ6 Saloon
Greg HoltKenmore, WAJA-031988JaguarXJS 
Hans BertelsenRenton, WAJA-031992JaguarXJS V-12 Convertible
Carollyne CobyKirkland, WAJA-031997JaguarXK8 Coupe
Gary GriswoldPort Hadlock, WAJA-031997JaguarXK8 Coupe
Ernest UmemotoKenmore, WAJA-032007JaguarXK 
Adrian BrennanFederal Way, WAJA-032007JaguarXK FHC
Curtis KyleLacey, WAJA-032011JaguarXKR 
Jim EvansBoise, IDJA-032016JaguarF-Type S
Michael ShipleyAuburn, WAJA-041954JaguarMark VII Saloon
Art FoleyOlympia, WAJA-041956JaguarRacing 
Ray PapineauBothell, WAJA-041957JaguarXKSS FAUX
Davis BurtonRedmond, WAJA-041960JaguarMark II Saloon
Thomas JohnstonRedmond, WAJA-041962JaguarMark II Saloon
Phil TorresBellevue, WAJA-041970JaguarXJ6 
Danny LisaTulalip, WAJA-041987JaguarVanden Plas 
Jonathan WhitePort Angeles, WAJA-042004JaguarXJR Saloon
Brian RohrbackKirkland, WAJE-011975JensenHealey 
Brian LuttOlympia, WAJE-011975JensenInterceptor MK III 
Heather HendersonMonroe, WALO-011963LotusElite 
Roger NealeSeattle, WALO-011966English FordLotus Cortina 
Alice LarsonVashon Island, WALO-011966LotusEleven Super Seven
Rob CollinsKenmore, WALO-012001CaterhamClassic 
Kenny RichinsMoses Lake, WALO-012006LotusCaterham R400
Mark GleasonSeattle, WALO-021965LotusElan S2
Daniel MorrisonSnohomish, WALO-021967LotusElan SE Coupe
Victor SmithFriday Harbor, WALO-021969LotusElan S2 Coupe
Kenny RichinsMoses Lake, WALO-021973LotusEuropa JPS Twin Cam
Bill EstillCamano Island, WALO-021974LotusEuropa Twin Cam Special
Doug JacksonSeattle, WALO-031976LotusElite 
Alan PerryBainbridge Island, WALO-041997LotusElise S1
Clayton ProwEverett, WALO-042007LotusElise 
Martin KnoxSnohomish, WALO-042011LotusEvora S
Roger HansonMaple Valley, WALO-042017LotusEvora 400
Rich LambertLake Stevens, WALR-011958Land RoverSeries II (SWB) 
Brian HughesSeattle, WALR-011961Land RoverSeries IIA (SWB) 88 Station Wagon
Stefani  CushingEverett, WALR-011962Land RoverSeries IIA (SWB) Soft Top
David KramerEverett, WALR-011964Land RoverSeries IIA (SWB) 
Bill NealMercer Island, WALR-011966Land RoverSeries IIA (SWB) 
Rob WestcottBellevue, WALR-011967Land RoverSeries IIA (SWB) S2 SWB
Sandro MenzelWoodinville, WALR-011967Land RoverSeries IIA (SWB) Special
John CooperLake Stevens, WALR-011969Land RoverSeries IIA 
Gary CavettBothell, WALR-011969Land RoverSeries IIA (SWB) Wagon
Scott StewartLake Stevens, WALR-011974Land RoverSeries III (SWB) 
Steve NeubauerLake Tapps, WALR-011974Land RoverSeries III (SWB) Model 88
Gord’n PerrottSeattle, WALR-021957Land RoverSeries I (LWB) 109 Pick Up
David KramerEverett, WALR-021964Land RoverSeries IIA (LWB) Pickup
David GoodsonBellevue, WALR-021967Land RoverSeries IIA LWB
Eric BrumwellBainbridge Island, WALR-021975Land Rover101 Forward Control GS 
Bob JordanKirkland, WALR-031993Land RoverDefender 
Jason FieldsSeattle, WALR-031994Land RoverDefender 130 CCPU
Gord’n PerrottSeattle, WALR-041991Land RoverRange Rover 100″
Gord’n PerrottSeattle, WALR-041993Land RoverRange Rover LWB
Allen MinnerCarnation, WALR-041994Land RoverRange Rover Classic LWB
Pamala PerrottSeattle, WALR-041994Land RoverRange Rover LWB
Parl GuthrieBothell, WALR-041997Land RoverDiscovery I Sport Utility
Karen GillettePortland, ORLR-041998Land RoverDiscovery I 
Cheryl CurryKirkland, WALR-042000Land RoverDiscovery II 
Chris SeiglerMercer Island, WALR-042000Land RoverDiscovery II 
Matt BoswellSeattle, WALR-042004Land RoverDiscovery II SE7
Adrian CorsonOlympia, WALR-052003Land RoverRange Rover HSE
Alyssa BrenkeEverett, WALR-052012Land RoverLR4 HSE
Matt BoswellSeattle, WALR-052012Land RoverRange Rover Evoque
John BlackburnEnumclaw, WAMC-011937VelocetteKSS 350 
Eric JohnstonSeattle, WAMC-011955TriumphTiger T110 
Damon ChesterfieldAuburn, WAMC-011965Royal EnfieldInterceptor Series I
Dallas MeggittEdmonds, WAMC-012014TriumphTiger 
Craig CootsonaTacoma, WAMG-011938MGTA Special
Mark MayShoreline, WAMG-011947MGYA 
Ken NashifLynnwood, WAMG-011959MGMagnette ZB
Michael MihalikWoodinville, WAMG-021948MGTC 
Mark LeonardVashon Island, WAMG-031950MGTD 
Mark LeonardVashon Island, WAMG-031950MGTD 
Carl HarringtonEdmonds, WAMG-031952MGTD 
Tony McArthySeattle, WAMG-031952MGTD 
Patty StrawnWaterville, WAMG-031953MGTD 
Larry KanasterTacoma, WAMG-041954MGTF 
Ted WalkleyTacoma, WAMG-041954MGTF 
Dallas MeggittEdmonds, WAMG-041954MGTF 1250
Don KelleyGig Harbor, WAMG-041955MGTF 1500
Michael McCulloughSeattle, WAMG-051958MGMGA 
Rick GevingSeattle, WAMG-051958MGMGA 
Daniel HendrickEdmonds, WAMG-051959MGMGA 1500
Gianna StoneKingston, WAMG-051959MGMGA 1600 Coupe
Mike RyanRenton, WAMG-051959MGMGA Coupe
Neville RayRedmond, WAMG-051960MGMGA 1600 Mk1
Guy BoswellMukilteo, WAMG-051962MGMGA Roadster
Skip KerekesRenton, WAMG-061963MGMGB 
David RunstromSequim, WAMG-061967MGMGB 
Greg FazzioWoodinville, WAMG-061967MGMGB 
Michael TrauBellevue, WAMG-061967MGMGB 
Peter FerberEdmonds, WAMG-061968MGMGB 
Allen HendersonAberdeen, WAMG-061969MGMGB 
Eric GlomstadBremerton, WAMG-061970MGMGB 
Tom MedeenFederal Way, WAMG-061971MGMGB 
Willy O’BrianDes Moines, WAMG-061971MGMGB 
Geoff HathawayEverett, WAMG-061973MGMGB 
Mark J. HusseinBothell, WAMG-061973MGMGB 
Ralph YinglingMonroe, WAMG-061973MGMGB 
James JonesBothell, WAMG-061973MGMGB RD
Jean BicknellSeattle, WAMG-061974MGMGB 
Richard FawthropLangley, WAMG-061974MGMGB 
Rick HurstKirkland, WAMG-061974MGMGB 
Kenneth AdkisonShelton, WAMG-071975MGMGB 
Michael NelsonBothell, WAMG-071975MGMGB 50th Anniversary Edition
George CowanOlympia, WAMG-071977MGMGB 
Bruce JohnstoneBothell, WAMG-071978MGMGB 
Elroy ChristensonSeattle, WAMG-071978MGMGB 
Patrick MurphyRedmond, WAMG-071979MGMDB Limted Edition
Jeremiah LancasterSelah, WAMG-071979MGMGB 
Norman WrightVancouver, WAMG-071979MGMGB 
Tom LawnsbySeattle, WAMG-071979MGMGB 
Phil ShaveOlympia, WAMG-071980MGMGB LE
Jim SandersSeattle, WAMG-081967MGMGB GT Special
Matt BoswellSeattle, WAMG-081969MGMGB GT 
Aidan VineKirkland, WAMG-081970MGMGB GT 
Paul ClementsRedmond, WAMG-081972MGMGB GT
Paul PetersonKent, WAMG-081973MGMGB GT 
Michael LeeseMonroe, WAMG-081974MGMGB GT 
Bill JacobsonBurlington, WAMG-091973MGMGB  V8
Ken BottiniBellevue, WAMG-091974MGMGB V8
David SellSeattle, WAMG-091995MGRV8 
Ken BottiniBellevue, WAMG-101969MGMGB GT 
Hank FarrSeattle, WAMG-111971MGMidget 
Tom HemphillFox Island, WAMG-111972MGMidget 
Lee OrphanBonney Lake, WAMG-111979MGMidget 
Paul FeuerpfeilSeattle, WAMG-111979MGMidget 
Barth SherwoodSeattle, WAMI-011962MiniMark II Cooper
Steve LudwigLopez Island, WAMI-011963AustinMini Mark I
Don DixonSeattle, WAMI-011963MiniMark II Austin 850
Michael MihalikWoodinville, WAMI-011963MiniMark II Traveller
Chris MillerShoreline, WAMI-011964MiniMark 1 Cooper S
Andrew BertschiMountlake Terrace, WAMI-011968MiniMark II Morris
Bradford GreenSeattle, WAMI-011970MiniMark II Australian Morris Cooper S
Brad ShinnVashon Island, WAMI-021980MiniMark VI 
Cary BoydBellevue, WAMI-021986MiniMark V 
Rowland StowRenton, WAMI-021989MiniMark V 
Toby MaySeattle, WAMI-021990MiniMark V Cooper
Edward SauerEverett, WAMI-021990MiniMark VI RSP Cooper
Timothy PearceKenmore, WAMI-021991MiniMark VI 
Dallas MeggittEdmonds, WAMI-021995MiniMark VII Tartan Edition
Edward SauerEverett, WAMI-031963MiniRiley Elf Mk II 
Peter LarsenVashon Island, WAMI-031972MiniMk III Innocenti
Tom MohleBrier, WAMM-011958Morris MinorSaloon Minor 1000
Brad ShinnVashon Island, WAMM-021959Morris MinorPickup 
Tom MohleBrier, WAMM-021959Morris MinorTraveler 
Valgene PowerTacoma, WAMO-031951MorganPlus 4 Roadster
Jim MoranEverett, WAMO-031967MorganPlus 4 
Thomas EvertsMercer Island, WAMO-032019MorganPlus 4 
Gerald SeligmanSeattle, WAMO-042005MorganRoadster 
Eric GlomstadBremerton, WAMT-011957Nash MetropolitanSeries III 
Pamela BoweSeattle, WAMT-011957Nash MetropolitanSeries III Hardtop
David PrydeShoreline, WAMT-011960Nash MetropolitanSeries IV 
Charles RapuzziLake Forest Park, WANM-012004MINIHatchback Cooper S JCW
Alyssa BrenkeEverett, WANM-012005MINIHatchback Cooper S
Ron CarignanOlympia, WANM-022013MINIRoadster Cooper S JCW
Kerrie McLaughlinSnohomish, WANM-022014MINIRoadster Cooper S JCW
Norm HarrisSpokane, WANM-022017MINICabriolet Cooper S JCW
Jennifer KahlerEverett, WANM-032015MINIPaceman S All4
Guy BoswellMukilteo, WARR-011948Rolls-RoyceSilver Wraith Touring Saloon
Christopher SilvaFairview, ORRR-011960Rolls-RoyceSilver Cloud II Standard Steel Saloon
Bill ClemansLake Stevens, WASU-011962SunbeamAlpine 
Erik ChristensenBothell, WASU-011963SunbeamAlpine 
Ed EriksonKent, WASU-011967SunbeamAlpine Series V
Lawrence IngersollAuburn, WASU-021964SunbeamTiger 
James ClarkShoreline, WASU-021965SunbeamTiger 
Charles RapuzziLake Forest Park, WASU-021966SunbeamTiger 
Larry AtkissonHansville, WASU-021966SunbeamTiger Mark 1A
Kevin JewellWoodinville, WASU-021966SunbeamTiger Mark IA
Dave BuckBellevue, WASU-021967SunbeamTiger 
Dan KuenziCentralia, WASU-021967SunbeamTiger Mk II
Craig BurlingameBellevue, WASU-031955HillmanMinx 
Lance LambertSeattle, WASU-031959HillmanMinx 
Budd BennionSeattle, WASU-031960HillmanHuskey 
Mark StoneKingston, WASV-021963ElvaCourier MK III
Jim HortonBlack Diamond, WASV-021964GilbernGT 1800 
Harvey ShermanKirkland, WASV-021984AuroraCobra MK II
Marty BrownSedro Woolley, WATR-011956TriumphTR3 
Ed MedemaMukilteo, WATR-011957TriumphTR3 Small Mouth
Lindsay HolbrookMercer Island, WATR-021964TriumphTR4 
Bryant PaulsenLynden, WATR-021967TriumphTR4A 
Dennis BaxterRidgefield, WATR-031968TriumphTR250 
Michael RegoPortland, WATR-031968TriumphTR250 
Ray BishopSammamish, WATR-031968TriumphTR250 
Chris RuefWoodinville, WATR-041969TriumphTR6 
Kevin BrownIssaquah, WATR-041969TriumphTR6 
Nick JonesKenmore, WATR-041971TriumphTR6 
Rick MillsBoise, IDTR-041971TriumphTR6 
Kay FranklinBrier, WATR-051973TriumphTR6 
Mary HoganIssaquah, WATR-051973TriumphTR6 
Tom LindbergMount Vernon, WATR-051973TriumphTR6 
Bill GilbertRedmond, WATR-051974TriumphTR6 
Scott JohnsonWoodinville, WATR-051974TriumphTR6 
Tom SaulOlga, WATR-051974TriumphTR6 
Ric LarsonKent, WATR-051975TriumphTR6 
Bill HolmesKenmore, WATR-051976TriumphTR6 
Jeff PayneSammamish, WATR-051976TriumphTR6 
Larry BergenKingston, WATR-051976TriumphTR6 
Steve MeeceMill Creek, WATR-051976TriumphTR6 
Mark SmithSeatac, WATR-061976TriumphTR7 
Jon FifeFederal Way, WATR-061980TriumphTR7 
Ric LarsonKent, WATR-061980TriumphTR8 
Rod NicholsOlympia, WATR-061980TriumphTR8 
Andrew LoehrSequim, WATR-071964TriumphSpitfire 
Steve KnudsonSeattle, WATR-071967TriumphSpitfire Mark II
Terry HowellsTacoma, WATR-071967TriumphSpitfire Mark III
Martin MussonPort Hadlock, WATR-071970TriumphSpitfire Mark III
Thomas McCleaveEverett, WATR-071973TriumphSpitfire 
Jeromy RewShoreline, WATR-071979TriumphSpitfire 1500
Kosal SvyCovington, WATR-071979TriumphSpitfire 1500
Steve TomlinsonStanwood, WATR-081967TriumphGT6 MK 1
Kyle DarbyKelso, WATR-081970TriumphGT 6 
Tom SewellBothell, WATR-081970TriumphGT 6 Mk I
Walter FogleWoodinville, WATR-091961StandardTen Companian
Gene BuzzelliCovington, WATV-011974TVR2500M 
Gregg TemkinSeattle, WATV-011974TVR2500M 
Kent PorterWoodinville, WATV-011978TVRTaimar 
(Visited 2,972 times, 1 visits today)